Zalety kupowania mieszkania przy pomocy biura nieruchomości

Przejdź do listy wpisów

Nabywanie swojego pierwszego mieszkania jest niezwykle istotne dla każdego człowieka. W końcu wydawana kwota nie należy do najmniejszych, a nieruchomość ma zapewnić stabilizację i stanowić schronienie na długie lata. Dlatego należy szukać oraz wybierać oferty z rozwagą, zwracając uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Mowa zarówno o wykonaniu bloku, jak i stanie samego mieszkania, ale także najbliższej okolicy. Mimo tego, że w sieci nie brakuje poradników dla kupujących, to często popełniają oni takie błędy, o jakich nigdy wcześniej by nie pomyśleli. Znacznie łatwiej byłoby skorzystać z pomocy pośredników nieruchomości, którzy posiadają aktualną wiedzę w temacie i uniknąć wszelkich problemów z formalnościami. 

Zgłoszenie się do biura nieruchomości – co trzeba wiedzieć? 

Zanim podejmie się decyzje o nawiązaniu współpracy przy kupnie mieszkania, warto zapoznać się z regulaminem wybranego biura oraz normami prawnymi. Każda firma ma prawo ustalać odmienne prowizje od przeprowadzonej transakcji, dlatego należy przed podpisaniem umowy zweryfikować kwotę, jaką ostatecznie trzeba będzie zapłacić. Po podpisaniu, przez pewien moment wszystko jest w rękach biura. Musi ono znaleźć wszystkie dostępne oferty, które spełniają oczekiwania klientów oraz są w ich zasięgu finansowym. Trzeba więc powiedzieć, jaki metraż byłby najbardziej odpowiedni, ile pokoi powinno mieć mieszkania, czy szukać czegoś z garażem bądź dedykowanym miejscem parkingowym. Najważniejszy jest jednak pułap cenowy – to on będzie stanowił główny wyznacznik w czasie poszukiwań. 

Etap wybierania właściwego mieszkania

W momencie, kiedy agent z biura nieruchomości przygotuje pasujące oferty, do zadania przyszłych nabywców należy wybranie kilku z nich. Głównie w celu umówienia spotkań, by móc obejrzeć dokładnie osiedle, mieszkanie oraz sprawdzić, czy na pewno pasuje. Później pojawia się najbardziej ekscytujący etap, czyli oględziny. Jeśli rzeczywiście okaże się, że wśród odwiedzonych znalazło się te idealne, wystarczy o tym powiedzieć pośrednikowi. Ten postara się o wynegocjowanie dobrej ceny oraz zajmie się wszelkimi formalnościami, jak akt własności mieszkania czy umowa.

Jak każde rozwiązanie, i te ma swoje wady. Nie są one jednak tak istotne, biorąc pod uwagę, że niewielkim kosztem można odnaleźć swoje wymarzone mieszkanie. Dzisiaj nie trudno trafić na oszustów czy naciągaczy, dlatego warto przed kupnem wziąć ze sobą kogoś, kto dokładnie sprawdzi wiarygodność dokumentów. Biura nieruchomości zajmują się takimi transakcjami na co dzień, więc jego pracownicy profesjonalnie podejdą do tematu i chętnie pomogą.